Tërmet në Korçë mëngjesin e sotëm, ja sa ishte magnituda

“I mora lekët borxh për të ardhur, sot…”, historia trishtuese e shqiptarit ilegal në Gjermani

“I mora lekët borxh për të ardhur, sot…”, historia trishtuese e shqiptarit ilegal në Gjermani

Një tërmet me magnitudë 3.9 të shkallës rihter ka goditur Korçën në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas të dhënave të bëra publike nga Instituti i Gjeoshkencave, goditja ka qenë me magnitudë 3.9 dhe ka pasur epiqendër Korçën.

Sipas IGJEUM, lëkundja është regjistruar në orën 04.23. Epiqendra ka qenë 10 kilometër në Jugperëndim të Vithkuqit, në një thellësi 17 kilometër.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey