Tetë persona vdesin nga koronavirusi në Shqipëri

Koronavirusi në Shqipëri, tetë persona vdesin në 24 orët e fundit.

Tetë vdekje nga koronavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri.

“Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, tetë qytetarë e kanë humbur betejën me COVID-19: 3 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Korça, 1 qytetar nga Mirdita, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Kavaja, 1 qytetar nga Tepelena, të moshave 46- 93 vjeç. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllime familjarëve të të ndjerëve”.

Ministria e Shëndetësisë atje ka njoftuar gjithashtu se janë konfirmuar 434 raste të reja nga 2991 testime të kryera.

“Situata e COVID-19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2991 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 434 qytetarë. Në 24 orët e fundit janë shëruar 654 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve në 91,271 që nga fillimi i epidemisë”.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 271 pacientë, nëntë në terapi intensive, nga të cilët dy pacientë janë të intubuar.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey