Tetovë, 108 të hospitalizuar dhe dy të vdekur

Numrat e të infektuarve me Covid-19 po bien, mirëpo numri i viktimave vazhdon të jetë akoma shumë i lartë. Në 24 orët e fundit në Tetovë kanë ndërruar jetë dy persona, e Qendra Covid është e mbingarkuar me 108 pacientë, prej të cilëve 106 janë në oksigjen dhe dy në respiratorë. Mjekja Miranda Pajaziti nga Spitali i Tetovës me optimizëm tha se situata po përmirësohet dhe se qytetarët po vetëdijësohen, duke kërkuar ndihmë që në simptomat e para në ambulancë./TV21

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey