Ti heqim nga skena politike disa parti që po na mashtrojnë hapur

Gazetari nga Tetova, Urim Saliu ka komentuar zhvillimet e fundit politike në Maqedoni.

Sipas tij, Shqiptarët nuk duhet më ti votojnë disa parti që po na mashtrojnë hapur dhe janë palë me pushtetin.

“Në zgjedhjet tjera shqiptarët nuk duhet më të votojnë partitë shqiptare që bëjnë koalicion me njëra-tjetrën.Vetëm kështu mund ti heqim nga skena politike disa parti që po na mashtrojnë hapur dhe janë palë me pushtetin,” është shprehur Saliu. (INA)

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey