Tifozët shpërthejnë kundër blerjes së re të Barcelonës

Barcelona ka transferuar sulmuesin brazilian Raphina nga Leeds për shifrën prej 58 milionë eurosh + 10 milionë euro bonuse.

Pas dështimit të blerjes së Leëandoëski-t katalanasit investuan në krahun e majtë të sulmit, ku dhe kanë problemin më të theksuar.

Megjithatë tifozët nuk janë aspak të kënaqur, të cilët e kanë cilësuar si një shpenzim parash i pavlerë.

Në rrjetin social “Tëitter” mbështetësit e Barcelonës kanë shpërthyer ndaj klubit të tyre, të cilët deklaruan se janë në krizë totale, por në fund blenë një lojtar që nuk është i klasit botëror.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey