Tjetër tërmet në Detin Adriatik

Tjetër tërmet në Detin Adriatik.

Brigjet e Detit Adriatik janë goditur sërish nga një tërmet. Këtë herë ky tërmet ka qenë me magnitudë 4.5 shkallë.Lëkundjet janë ndierë rreth orës 09:35 dhe epiqendra ka qenë 110 km nga jugu i Kroacisë.

Tërmeti kishte thellësi prej 10 km dhe u ndje edhe në disa qytete të Italisë si Foggia, Puglia, San Menaio, San Giovanni Rotondo.

Deri tani nuk raportohet për dëme materiale apo pasoja në njerëz.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey