Tmerr në autostradë: Minibusit i çahet goma, turistët “fluturojnë” në rrugë

Ky është momenti i tmerrshëm që një grup turistësh britanikë “fluturuar” nga minibusi i tyre pas një aksidenti automobilistike në Tajlandë.

Pamjet tregojnë se automjeti përplaset pasi një goma e parë shpërtheu dhe del jashtë kontrollit duke u përplasur në një barrierë.

Disa nga turistët “fluturuan” nga furgoni në mes të autostradës, ku fatmirësisht nuk pati viktima.

Të tetë turistët në minibus u dërguan në spital ku tre prej tyre u plagosën rëndë. Ata kishin vetëm disa orë që kishin zbritur nga avioni.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey