Tmerr në Shijak/ Qëlloi me armë dy persona, pranga 21-vjeçarit të rrezikshëm

Një 27-vjeçar, banues në Shijak është ndaluar nga policia e Durrësit për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, “Armëmbajtja leje” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

Shtetasi I.B.,, më datë 29.09.2019, në Shijak, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasit F. K. dhe Xh. K., banorë të Shijakut, të cilët kanë qenë në mjetin tip Peugeot, pa targa. Nga të shtënat me armë zjarri pati vetëm dëmtime materiale të mjetit.

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, “Armëmbajtja leje” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey