Në pritje të fëmijës së parë, e fejuara e Boris Johnson del me koronavirus

Carrie Symons ka njoftuar se ajo ka rezultuar pozitive me Covid-19. E fejuara e kryeministrit britanik,…

U akuzua nga Gjermania për pirateri moderne, reagon kompania amerikane: Të pavërteta

Kompania amerikane 3M hodhi poshtë akzuat e bëra nga Gjermania se një ngarkesë me 200 mijë

Pa sporte e pa kazino, amerikanët detyrohen që të vënë bast për …motin

Me koronavirusin që ka mbyllur çdo aktivitet sportiv, e po ashtu edhe kazinotë, bastexhinjtë amerikanë detyrohen

Mbi 1 milion të prekur nga koronavirusi në botë, ja vatrat e rrezikut

Numri i të prekurve nga koronavirusi në gjithë globin, që prej nisjes së përhapjes dhjetorin e

Kërkesa për maskat, Turqia prodhon 1 milionë të tilla në një javë

Kërkesa për maskat mjekësore është shumë e madhe anembanë planetit për shkak të COVID-19 dhe një

Imazhet rrëqethëse, hapen qindra varre për të vdekurit nga koronavirusi (FOTOĞRAFLAR)

Brazili po përgatitet për skenarin më të keq të mundshëm, si pasojë e përhapjes së koronavirusit.

Frika nga COVID-19, Shtëpia e Bardhë vendos një rregull të ri për të takuar Trump

Çdo person që takon presidentin Donald Trump ose zv/presidentin Mike Pence do të duhet që të

Diell dhe plazh, ky është vendi që po rrezikon katastrofën (FOTOĞRAFLAR)

Një plazh mjaft popullor në Sidnei vazhdon të jetë i mbushur plot, pavarësisht thirrjeve të shumta

Biznesi me testet e shpejta për koronavirusin

Ende nuk është e qartë se sa njerëz mund të jenë infektuar me koronavirusin dhe nuk

Këngëtarja e njohur dhe djali i saj me koronavirus, ja çfarë bën ajo (FOTOĞRAFLAR)

Pink ka zbuluar se ajo dhe djali i saj tre vjeçar Jameson kanë rezultuar pozitiv me

684 të vdekur në një ditë/ Angli në alarm: Më e keqja vjen në…

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britaninë e Madhe ka arritur në 3,605, pasi brenda

Kina ndal gjithçka për 3 dakika, çfarë ndodhi në vend (FOTOĞRAFLAR)

Kina ka mbajtur disa minuta heshtje për të nderuar viktimat e shkaktuara nga koronavirusi. Këtë të

Si e ndaloi gjenerali amerikan përhapjen e COVID-19 në Korenë e Jugut

“Vepro herët, me të gjithë forcën”, kjo është këshilla që jep Gjenerali Robert Abrams për të

Sa dhimbje! Vdiq nga koronavirusi, 13-vjeçari varroset pa familjen e tij (FOTOĞRAFLAR)

Kjo është historia rrëqethëse e familjes britanike, e cila u detyrua të qëndronte në izolim gjatë

Infektohen me koronavirus 11 fëmijët e një familjeje (fotoğraf)

Koronavirusi ka prekur një familje prej 13 anëtarësh në Spanjë, ku 11 janë fëmijë. Familja Cebrian

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey