Vuani nga zemra? Ja 4 pijet që duhet të pini çdo ditë

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000

AKILLI YAYINCI

Ndjeheni të lodhur dhe ju flihet gjatë gjithë kohës? ja arsyet, mos i neglizhoni!

Të flesh më tepër seç duhet ka ndikim negativ në shëndetin dhe jetën e njeriut, prandaj

AKILLI YAYINCI

Kamera speciale tregon se si maska mbron nga koronavirusi – VIDEO

Miti që një maskë prej cohe të thjeshtë nuk mund të mbrojë kundër koronavirusitm shpesh mund

AKILLI YAYINCI

Pse vdekjen e një njeriu e përjetojmë si tragjedi, dhe të mijërave si statistikë?

Nga Tiffanie Wen “Nëse shoh turmën, nuk do të veproja dot kurrë. Nëse shoh një person

AKILLI YAYINCI

Rreziku nga ataku në zemër gjatë të nxehtit, këshilla

Rritja e temperaturave veç djersitjes së tepërt, mund të jetë e rrezikshme sidomos për shëndetin e

AKILLI YAYINCI

Përfitimet shëndetësore me konsumimin e pjeprit

Pjepri është fruti ideal për të “luftuar” këto ditë të ngrohta. Falë sasisë së madhe të

AKILLI YAYINCI

Ushqimet që mposhtin vapën

Ekspertët rekomandojnë një listë të ushqimeve që do ju ndihmojnë të mbani në kontroll temperaturat e

AKILLI YAYINCI

Kompjuter dhe çadër plazhi, oferta e Barbados: Ejani të punoni tek ne

Të gjithë ata që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia si pasojë e pandemisë së

AKILLI YAYINCI

5 shprehi të këqija që duhet t’i ndryshoni

Produktiviteti është shumë i rëndësishëm në botën e sotme që lëviz shumë shpejtë. Shumë njerëz provojnë

AKILLI YAYINCI

Si të komunikoni me një adoleshent

Përballja me fazën e adoleshencës nuk është kurrë e lehtë, as për ne, as për fëmijët

AKILLI YAYINCI

Fundi i një dashurie dhemb, por shëron

Po, fundi i një dashurie mund të jetë shumë i dhimbshëm, por shëron. Gjithçka kalon… Mbaj

AKILLI YAYINCI

Momenti epik kur majmuni i hip mbi prehër dhe përpiqet t’i zbërthejë pantallonat e t’i shohë gjoksin turistes (VİDEO)

Një turiste 38-vjeçare ka vizituar një park natyror në Bali të Indonezisë dhe ka mbetur pa

AKILLI YAYINCI

8 pyetjet që duhet bërë para se të martoheni

A po mendoni të martoheni? Nëse përgjigja është pozitive, lexoni me kujdes 8 pyetjet që duhet

AKILLI YAYINCI

Shkencëtarët inkurajojnë njerëzit të bëjnë më shumë seks gjatë pandemisë së koronavirusit

Britanikët duhet të inkurajohen të bëjnë seks ose të masturbohen për të luftuar efektet e dëmshme

AKILLI YAYINCI

Vendet ku është legalizuar seksi në vende publike

Ligjbërësit në Guadalajara, Meksikë miratuan legjislacionin që tani legalizon aktet e seksit publik përderisa nuk ka

AKILLI YAYINCI

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey