Për të hyrë në Kosovë, shtetasve të Maqedonisë ju duhet testi i COVID-19

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes

AKILLI YAYINCI

Mustafa rezulton pozitiv me koronavirus

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka

AKILLI YAYINCI

Vdesin 8 persona nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se 8 persona kanë vdekur dje

AKILLI YAYINCI

Qeveria vendosi: Për të hyrë në Maqedoni, kosovarët duhet të kenë PCR test, ja nga kur vlen

Qeveria miratoi kerkesen e Komisionit per Semundje Infektive e cila obligon qe nga 10 korriku shtetasit

AKILLI YAYINCI

Zvicra nuk kontrollon dot të kthyerit: Gjithçka i lihet “vullnetit të tyre të mirë”

Ata që kanë shkuar ose do të shkojnë me pushime në Suedi, Kosovë, Serbi etj., sipas

AKILLI YAYINCI

Grenell: T’i hiqen vizat Kosovës

Përfaqësuesi Special i presidentit amerikan për dialogun, Richard Grenell, ka folur për iniciativat e fundit të

AKILLI YAYINCI

Çka ndodhi dje në takimin e Parisit mes Hotit e Macronit

Përgatitja e terrenit për t’u rikthyer në tryezën e negociatave në funksion të arritjes së një

AKILLI YAYINCI

4 muaj kemi punuar vullnetarisht në Infektivë, na përjashtuan prej listave të konkursit

Prishtinë – Jehona Krasniqi, mjeke e përgjithshme, në emër edhe të shtatë vullnetarëve që kanë punuar

AKILLI YAYINCI

Erdhi në mars, ndërron jetë në Kosovë ushtari 20-vjeçar amerikan!

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar se ka humbur jetën në Kosovë, ushtari Alexander Blake Klass,…

AKILLI YAYINCI

Buzhala: A do që ti të kesh dasmë dhe komshiu apo familjari yt vdekje?

Gazetari i njohur kosovar, Berat Buzhala, është infektuar me koronavirus prej disa ditësh dhe përmes një

AKILLI YAYINCI

9 persona kanë vdekur dje nga koronavirusi në Kosovë

Ka shkuar në 75 numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Kosovë. Vetëm të dielën,…

AKILLI YAYINCI

Deklarata bombë e Bolton: Shkëmbimi i territoreve nuk ishte ide amerikane, e kërkuan Thaçi dhe Vuçiç

Më në fund ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton ka vënë gishtin

AKILLI YAYINCI

4 deputetë të LDK’së infektohen me Covid-19

Katër deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës janë infektuar me koronavirus. Ditë më parë pozitiv doli

AKILLI YAYINCI

Lejohet mbajtja e dasmave, sadece 50 persona mund të marrin pjesë

Prishtinë – Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se nga sot lejohet hapja

AKILLI YAYINCI

Trepça vlen sa 10 Shqipëri

Koço Kokëdhima: Aryeja pse kërkohet të ndahen Mitrovica e ca copa të tjera nuk ka lidhje

AKILLI YAYINCI

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey