Tarihin en pahalı iki pizzası 200 milyon dolar

Sot Bitcoin është një emër i dëgjuar nga gjithëkush. Para një muaji edhe shteti shqiptar kaloi

AKILLI YAYINCI

New York'ta bir Arnavut hakkında dahi fikir, bu da onlara milyonlar getiriyor $

Revista Forbes i ka kushtuar një shkrim shqiptaro-amerikanit Premtim Gjonbalic dhe firmës së tij Butler Hospitality

AKILLI YAYINCI

Mısırlılar inşaat şirketleri ile Arnavutluk'u istila etti

Përkeqësimi i klimës së biznesit në Shqipëri, sipas raportit të fundit “Doing Business 2020” të Bankës

AKILLI YAYINCI

Jack Ma ul % Alibaba hisselerinin yüzdesi, onları satıyor 9.6 milyar dolar

Themeluesi i Alibaba, Jack Ma ka ulur shumën e aksioneve në kompani në 4.8 yüzde…

AKILLI YAYINCI

Google investon 10 miliardë dollarë në Indi

Kompania Google do të investojë 10 miliard dollarë në Indi në 5-7 vitet e ardhshme pasi

AKILLI YAYINCI

Suedi – Ekonomia ka pësuar tronditje sikurse çdo vend, edhe pse nuk kishte karantinim

Strategjia e pazakontë e Suedisë nuk ka rezultuar në përfitime të konsiderueshme ekonomike, tregojnë të dhënat,…

AKILLI YAYINCI

İslami finansal varlıklar 2024 ulaşması bekleniyor 3.4 trilyonlarca dolar

Sipas një ekonomisti turk, vëllimi i bankave islamike vlerësohet të arrijë në 2.2 trilionë dollarë në

AKILLI YAYINCI

Kalkandelen'e yeni yatırım 300 Meslekler

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe kandidati për Kryeministër të parë shqiptar, Naser

AKILLI YAYINCI

Tik Toku kapanmaya doğru!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë dyke shqyrtuar mbylljen e qindra aplikacioneve kineze. Konkretisht SHBA, po

AKILLI YAYINCI

Üsküp araç üreticisi bir "canavar" araba inşa ediyor - VİDEO

Brenda kësaj garazhe është e parkuar kjo makinë, të cilën pronari i vet e quan bishë.

AKILLI YAYINCI

10 profesione që nuk kanë nevojë për diplomë universitare

Pandemia e koronavirusit ka pasur një ndikim të thellë në tregun global të punës, sipas të

AKILLI YAYINCI

Kalkandelen'de yabancı şirket istiyor 3 İngilizce bilgisine sahip muhasebeciler

We are looking for a Junior Accounting Assistant for our Swedish customers, who will provide support

AKILLI YAYINCI

12 işlerinde mutlu olmak için kariyer uzmanlarından tavsiye

40 orë në punë nga 168 të tilla në një javë, është thuajse një e katërta

AKILLI YAYINCI

TAP shtyn me një vit fillimin e aktivitetit komercial, pesë arsyet

Gazsjellësi Trans Adriatik Pipeline (TAP) ka kërkuar pranë autoriteteve rregullatore të vendeve ku kalon Shqipëri, Greqi

AKILLI YAYINCI

Kush janë 10 kompanitë më profitabile në Maqedoninë e Veriut

Në nga treguesit kryesor të suksesit të kompanisë është edhe profiti apo fitimi i tyre. Apo

AKILLI YAYINCI

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey