Qeveria Hoti emëron drejtoreshë zyrtaren e LDK-së në Ibër Lepenc

Pasi shkarkoi bordin e Kurtit, Hoti emëron drejtoreshë zyrtaren e LDK’së në Ibër Lepenc. Qeveria Hoti

AKILLI YAYINCI

BE-ja i dhuron Kosovës 30 respiratorë, Zemaj këtë e quan ndihmë të madhe

BE i dhuron Kosovës 30 respiratorë, Zemaj thotë se një ndihmë e tillë do të lehtësojë

AKILLI YAYINCI

Flet i riu nga Gjilani për rrugën e vështirë deri te mposhtja e virusit

Gjilanasi rrëfen rrugën e vështirë deri te mposhtja e virusit: Kalova nëpër rrathët e ferrit. Veton

AKILLI YAYINCI

Këto janë bordet e reja të emëruara nga Qeveria Hoti

Në mbledhjen e 19-të të qeverisë të kryesuar nga kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, janë shkarkuar

AKILLI YAYINCI

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës infektohet me koronavirus

Driton Selmanaj rezulton pozitiv me COVID-19. Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës Driton Selmanaj, ka rezultuar pozitiv

AKILLI YAYINCI

Ambasadori Italian: Ne kërkuam ndihmë nga ushtria për t’i varrosur viktimat, të mos vijë puna njësoj në Kosovë

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në Kosovë. Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando,…

AKILLI YAYINCI

16 pacientë me Koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 57 pacientë me COVID-19, 16 prej tyre në gjendje të

AKILLI YAYINCI

Ndërron jetë nga koronavirusi babai i gruas së Milaim Zekës

Vdes nga koronavirusi babai i gruas së Milaim Zekës. Përmes një postimi të bërë në rrjetin

AKILLI YAYINCI

Përgadituni, nga nesër ndryshon moti

Sot mot me diell, nesër shi, bubullimë dhe shkarkime rrufesh. Masat e ngrohta të ajrit të

AKILLI YAYINCI

Apeli i veçantë i IKSHPK-së për të moshuarit në Kosovë: Rrini në shtëpi

IKSHPK ka një apel të veçantë për të moshuarit në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik,…

AKILLI YAYINCI

Thaçi zgjedh fjalët më të mira për ta uruar nënën në 83 vjetorin e lindjes

Nëna e presidentit Thaçi sot mbushi plot 83 yıl. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar

AKILLI YAYINCI

Policia ndalon 58 përsona për mosrespektim të masave

58 të ndaluar për mosrespektim të masave brenda 24 saat. Brenda 24 orëve Policia e Kosovës

AKILLI YAYINCI

Prizrenasi organizoi dasëm në kohë pandemie, polis detay verdi

Organizoi dasëm në kohë pandemie, nisin hetimet ndaj prizrenasit. Një qytetar nga Prizreni kishte organizuar një

AKILLI YAYINCI

Mjeku kosovar del pozitiv me Koronavirus, mesazhi do të emocionojë të gjithë

Mjeku kosovar del pozitiv me COVID: U kërkoj falje të gjithë atyre që u infektuan për

AKILLI YAYINCI

Rast i rëndë: Pacientja me Covid e shtrirë në QKUK thotë se i shpërtheu bombola e oksigjenit dhe ka pësuar djegie në duar

Pacientja me Covid e shtrirë në QKUK thotë se i shpërtheu bombola e oksigjenit dhe ka

AKILLI YAYINCI

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey