Virüsün bir barda veya restoranda bulunması ne kadar sürer

Edhe pse të gjithë dëshirojmë të kthehemi në normalitet, statistikat tregojnë që nuk jemi as afër

AKILLI YAYINCI

Doğal Çin yöntemleri COVID-19 hastalığını tedavi edebilir mi?

Studiuesit në shumë vende kanë kthyer fokusin nga ilaçet tanimë ekzistuese dhe natyrale, si mënyrë për

AKILLI YAYINCI

Bilim adamının şok edici uyarısı: Bir virüs gelecek 100 Covid-19'dan daha güçlü!

Një shkencëtar amerikan parashikon mbërritjen e një virusit të ri, “100 herë” më të keq se

AKILLI YAYINCI

Koronavirüsü keşfeden kadın, virüsün laboratuvarda "doğup doğmadığını" belirtir

Gjashtë muaj më parë, Shi Zhengli kishte pranuar telefonatën të cilës i është frikësuar tërë jetën.

AKILLI YAYINCI

Alman uzman: Bu korkunç bir virüs değil, birçok hasta trombozdan ölür

Në luftën kundër koronavirusit, mjekët vazhdojnë të përballen me simptoma të reja të sëmundjes virale. Rreth

AKILLI YAYINCI

C vitamini eksikliğiniz olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Vitamina C është e rëndësishme për forcimin e kockave dhe dhëmbëve dhe është gjithashtu thelbësore për

AKILLI YAYINCI

Me këtë truk të thjeshtë dredhëzat do të qëndrojnë më shumë

Tani është sezoni i dredhëzave, por meqenëse është fjala për pemët të cilat kanë numër të

AKILLI YAYINCI

Shkencëtari francez: Epidemisë po i vjen fundi, nuk do të ketë valë të dytë të Covid-19

Didier Raoult, virologu francez, tha se epidemia e COVID-19 po përfundon dhe, me gjithë frikën e

AKILLI YAYINCI

Mjekja shqiptare në Gjermani ka një lajm të mirë: Vala e dytë e Kovid 19 nuk është e rrezikshme!

Në një intervistë për mediat shqiptare, mjekja shqiptare e urgjencës në Gjermani, e cila jeton dhe

AKILLI YAYINCI

Mos ia teproni me çaj rusi, ja si e dëmton organizmin

Disa hulumtime tregojnë se fluori mund ta përmirësojë shëndetin e gojës, përderisa disa hulumtime të tjera

AKILLI YAYINCI

Koronavirusi/ Shkencëtarët “nuk janë plotësisht të sigurt” për efektin e lehtësimit të masave

Profesor Peter Horby, pjesë e Grupit Shkencor Këshillimor për Emergjencat (Sage) shprehet se “sistemi i testimit,…

AKILLI YAYINCI

Majdanoz me limon kundër rrudhave, njollave dhe alergjive

Rrudhat, njollat, aknet, dhe alergjitë e ndryshme që dalin në lëkurë, janë tepër të përhapura në

AKILLI YAYINCI

Po i lani flokët më shumë se duhet/ Ja sa herë në javë duhet të shkumëzoni…

Qe dilema te marre fund pergjithmone, sa here duhen lare floket? Dilema me e madhe qe

AKILLI YAYINCI

Gjermania, Italia, Franca dhe Holanda së bashku për një vaksinë kundër Covid-19

Gjermania, Franca, Italia dhe Holanda nënshkruan një kontratë fillestare me gjigantin farmaceutik ”AstraZeneca” për më shumë

AKILLI YAYINCI

Burada 14 günlük bir karantina için gerekenler

Imagjinoni të keni ngecur në shtëpi në karantinë për shkak të koronavirusit të ri ose ndonjë

AKILLI YAYINCI

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey