Transofrmatori i djegur në Osllomej të Kërçovës, momente para ardhjes së kryeministrit Kovacevski (VIDEO)

Një zjarr ka përfshirë një transformator në termocentralin fotovoltaik “Osllomej” të Kërçovës, pak para mbërritjes së zyrtarëve të qeverisë të prirë nga kryeministri Kovaçevski, raporton gazetari i TV21.

Nuk dihen ende arsyet e zjarrit.

Sipas informacioneve të para jozyrtare, bëhet fjalë për një transformator që është për shpërndarjen e energjisë elektrike në një pjesë të termocentralit.

Ndryshe, sot kryeministri Dimitar Kovaçevski së bashku me ministrin e Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe drejtorin e ESM-së Vasko Kovacevski duhet të shënojnë përfundimin e ndërtimit të termocentralit fotovoltaik “Oslomej 1-10MW” me një periudhë testimi të pajisjeve plotësisht të instaluara. (INA)

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey