Trazirat mes SHBA-Iran, a kanë shënuar rritje çmimet e derivateve në Kosovë ?

Shumë qytetarë kundër ndërtimeve tek liqeni i Badovcit

Trazirat mes SHBA dhe Iranit, nuk priten të ndikojnë në çmimet e derivateve në Kosovë.

Derivatet me të cilat lëvizin automjetet në Kosovë nuk pritet që të shtrenjtohen për shkak të tensioneve ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit.

Kështu së paku thonë në shoqatën e naftëtarëve të vendit.

Ndërkohë, para disa ditësh pati raportime se çmimi i naftës ka pasur luhatje në Kosovë.

Krejt kjo situatë u krijua pas sulmeve me raketa në bazat amerikane në Irak.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey