Tre kuadro shqiptare zgjedhen në pozita të larta në Gjykatën Kushtetuese, Grubi: Të gjitha dyert po hapen

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në faqen e tij zyrtare në facebook ka informuar se në Gjykatën Kushtetuese të Republikës së Maqedonisë së Veriut janë pranuar tre shqiptarë edhe atë në pozita të larta.

Grubi me këtë rast ka falënderuar edhe kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Sali Murati i cili ipas Grubit pa rezervë vazhdimisht ka qenë i hapur që gjykata që ai udhëheq të jetë në funksion të së drejtës.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey