Tri javë pasi publikoi këngën e tij, vdes në moshën 28 vjeçare këngëtari i njohur

Këngëtari B. Smyth është ndarë nga jeta në moshën 28-vjeçare.

Muzikanti vdiq vetëm tre javë pasi publikoi këngën e tij më të re “Tëerkaholic, Pt.2” ndërsa ishte në njësinë e kujdesit intensiv në spital.

Këngëtari, emri i vërtetë i të cilit ishte Brandon Smith, fitoi popullaritet me cover-at e tij në YouTube dhe u nënshkrua me Motoën Records në 2012. Kënga e tij “Tëerkaholic” e vitit 2014 ishte një sukses i madh dhe ai gjithashtu pati këngë me artistë si 2 Chainz dhe Future.

Smyth “u nda nga jeta këtë mëngjes pas një beteje të gjatë me fibrozën pulmonare”, njoftoi vëllai i tij në Instagram.

Këngëtari B. Smyth është ndarë nga jeta në moshën 28-vjeçare.

Muzikanti vdiq vetëm tre javë pasi publikoi këngën e tij më të re “Tëerkaholic, Pt.2” ndërsa ishte në njësinë e kujdesit intensiv në spital.

Këngëtari, emri i vërtetë i të cilit ishte Brandon Smith, fitoi popullaritet me cover-at e tij në YouTube dhe u nënshkrua me Motoën Records në 2012. Kënga e tij “Tëerkaholic” e vitit 2014 ishte një sukses i madh dhe ai gjithashtu pati këngë me artistë si 2 Chainz dhe Future.

Smyth “u nda nga jeta këtë mëngjes pas një beteje të gjatë me fibrozën pulmonare”, njoftoi vëllai i tij në Instagram.

Loading...