Tri ndeshjet e para në La Liga, Messi i jep lajmin e keq Barcelonës

Marash Kumbulla sot zyrtarizohet të gjiganti nga Serie A

Leo Messi humb tri ndeshje të La Ligës?

Barcelona rrezikon të mbetet pa Lionel Messin për fillimin e sezonit të ri në La Ligë.

Barcelona është duke u përgatitur për fillimin e sezonit të ri në La Ligë kundër Villarrealit më 27 shtator.

Marash Kumbulla sot zyrtarizohet të gjiganti nga Serie A

Mirëpo, skuadra katalane mund të ketë një mungesë të madhe për fillimin e edicionit të ri, shkruan e përditshmja sportive “Mundo Deportivo”, transmeton lajmi.

Bëhet fjalë për Lionel Messin. Kapiteni i Barcelonës mund të përfshihet në listën e Argjentinës për ndeshjet kualifikuese për Botërorin e Katarit dhe sipas protokolit të pandemisë së COVID-19 mund të përcillet me mungesa në disa takime me ekipin nga La Liga.

Një bashkim i mundshëm me Argjentinën do të përcillej me karantinim 14 ditor të Messit.

Andaj, Messi kështu rrezik të mungojë në tri xhirot e para të La Ligës kundër Villarrealit, Celta Vigo dhe Sevillas.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey