Tuchel flet pas shpalljes kampion i Evropës me Chelsean

Chelsea është kampioni më i ri i Evropës, pasi e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat minimal 0-1, në finalen e zhvilluar në Porto të Portugalisë, shkruan Gazeta inFokus.Golin e vetëm për londinezët e realizoi Kai Havertz në minutën e 43 të takimit.Pas ndeshje ka folur trajneri i Chelseas, Thomas Tuchel, i cili është shprehur i emocionuar dhe tejet i lumtur me triumfin në Ligën e Kampionëve.

“Të ndash atë me të gjithë është e pabesueshme. Ne e arritëm atë. Uau. Unë nuk di çfarë të them. Unë jam mirënjohës që arrita për herë të dytë në finale. Ndihesha ndryshe. Unë e ndjeva atë që po vinte. Lojtarët ishin të vendosur për ta fituar këtë. Ne donim të ishim një gur në këpucët e tyre. Ne i inkurajuam të gjithë. Ishte një lojë e vështirë fizikisht. Ne duhej të ndihmonim njëri-tjetrin”, tha TuchelKjo ishte hera e tretë që Chelsea e fiton Ligën e Kampionëve./Gazeta inFokus/

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey