Tuchel i pakënaqur: Nëse luajmë kështu do të mposhtemi edhe në “Bernabeu”

Thomas Tuchel është shprehur i pakënaqur për rezultatin e arritur të mërkurën mbrëma ndaj Real Madridit në kuadër të çerekfinales së Champions Leagues.

“Blutë” u mposhtën 3-1 në “Stamford Bridge”, falë tri golave të Benzema.

48-vjeçari pas ndeshjes tha se nëse vazhdohet të luajë kështu, skuadra do të vijojë të humbasë.

“Nëse vazhdojmë të luajmë kështu, do të humbasim edhe ndaj Southampton dhe do të mposhtemi prapë nga Real Madridi”, u shpreh ai, shkruan Sport Bible, transmeton lajmi.net.

Ndeshja kthyese Real Madrid – Chelsea do të luhet në mesjavën e ardhshme, në po të njëjtën kohë. /Lajmi.net

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey