UEFA e zgjedh lojtarin e ndeshjes Liverpool – Villareal

Liverpooli shënoi fitore ndaj Villarrealit në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Champions League.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Anfield Road” përfundoi me rezultatin 2:0.

Pavarësisht se nuk shënoi dhe nuk asistoi, Thiago Alcantara zhvilloi një paraqitje fantastike sonte.

Mesfushori spanjoll është zgjedhur edhe nga UEFA si lojtari i ndeshjes.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey