Ukraina fiton ndeshjen e çmendur dhe eliminon Suedinë me një gol në minutën e 121-të, shkruan historinë

Ukraina është cerekfinalisti i fundit në “Euro 2020”. E ka leminuar Suedinë dhe në çerekfinale do të përballet me Anglinë.

Ukraina e ka eliminuar Suedinë pas 120 minutave lojë në stadiumin “Hampden Park”, për t’u kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Evropian.

Kur të gjithë u bën gati që kjo ndeshje të vendoset pas ekzekutimit të penalltive, në minutën e 121-të Artem Dovbyk ka realizuar për rezultatin përfundimtar 2-1.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey