Vazdojnë kolonat e gjata në Merdare

Apostolova thotë se siguria është parakushti themelor për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Po vazhdojnë edhe sonte pritjet e gjata në pikat kufitare.

Kolona të gjata janë formuar edhe sonte në pikën kufitare në Merdare.

Siç njofton Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitarë, në pikën kufitare Merdare mes Kosovës dhe Serbisë, pritjet për të dal nga Kosova shkojnë deri në 90 minuta, ndërsa kolona arrin në 300 metra.

Në vendkalimet tjera kufitare gjendja është e mirë, pritjet më të gjata arrijnë deri në 30 minuta te Dheu i Bardhë, kurse në pikat tjera kufitare nuk ka pritje.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey