Vdes legjenda e Real Madridit

Francisco Gento, legjenda e Real Madridit dhe futbollisti i vetëm në histori me gjashtë Kupa Evropiane në emër të tij, vdiq sot në moshën 88-vjeçare.

Gento ishte aktualisht president nderi i Real Madridit, një post që e kishte trashëguar nga miku dhe shoku i tij i madh i skuadrës Alfredo di Stéfano, i cili e kishte para tij.

Dy legjenda që e bënë skuadrën madrilene një makineri fituese në Spanjë dhe Evropë, duke fituar pesë Kupa Evropiane radhazi, një moment historik që askush nuk ka mundur ta arrijë.

Skuadra e Real Madrid ka shprehur ngushëllimet për të gjithë anëtarët dhe tifozët e Real Madridit.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey