Vdes një ndër ushtarët e parë të UÇK-së

Ka vdekur Luan Kleçka, njëri nga të parët ushtarë të UÇK-së në Rahovec.

Ai ishte një nga ushtarët e parë i radhitur në radhët e UÇK’së ,se bashku me dy vëllezërit dhe babanë Asllan Kleçkën, sot dëshmor i Kombit.

Ky është njoftimi i i plotë:

Njoftojmë opinionin e gjerë se pas një sëmundje të shkurte ka nderruar jetë Luan Kleçka, nga Rahoveci një nga ushtarët e parë i radhitur në radhet e UÇK-së ,se bashku me dy vëllëzerit dhe baben Asllan Kleçken, sot dëshmor i Kombit.

Varrimi bëhet sot më 4 qershor 2021 në ora 15:00 në kompleksin e dëshmorëve ku varrosen edhe veteranët në Rahovec.

Lavdi jetes dhe vepres së tij

Ngushllime familjes, bashkëluftetareve, miqeve e shokëve te Luanit.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey