Vështirësohet situata: Ky deputet që pritej të votojë pro Vjosa Osmanin presidente, e ndërron qëndrimin

AKR e pa kënaqur.

Jetlir Zyberaj nga Aleanca Kosova e Re (AKR), ka thënë se grupin e deputetëve të AKR-së nuk e ka kontaktuar askush nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Vetëvendosje (VV), në lidhje me çështjen e presidentit.

Jetlir Zyberaj e i ka konfirmuar në mënyrë indirekte mos votimin e Osmanit.

Zyberaj tha se për këtë çështje nuk i ka kontaktuar askush. Kujtojmë se AKR’ja ka deputet në Kuvend vetëm Behgjet Pacollin.

“Për këtë punë askush nuk ka na kontaktuar që të bisedojmë për këtë çështje, besoj se i kanë numrat”, ka thënë Zyberaj për Pressing.Ndryshe sot LDK ka dalë me qëndrim zyrtar për votimin e Vjosa Osmanit presidente të Kosovës dhe se do t’i bëjë kuorumin asaj.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey