Vetëm 3 raste të reja me COVID në Maqedoni

Në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit janë bërë 1.325 teste, ndërsa janë regjistruar 3 raste të reja me KOVID-19, edhe ate të gjitha në Shkup.

Sipas Institutit të shëndetit publik raportohen 5 persona të vdekur: një person nga Shkupi (72), Radovish (81), Tetovë (69), Stip (50) dhe Probistip (72).

45 pacientë të shëruar të regjistruar nga:
• Shkup-24
• Manastir -6
• Kumanovë dhe Radovish – pas orës 4
• Vinicë-3
• Tetovë, Kavadarci, Kocani dhe Kërçova – pas 1. 1.

Deri më tani, në vend janë bërë gjithsej 796.157 testime të Covid-19.
Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar nga KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.272, numri i pacientëve të shëruar është 148.709, numri i vdekjeve 5.413, kurse numri i rasteve aktive është në 1.150.(INA)

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey