VIDEO/ Momenti kur Fury e nokauton Wilderin dhe e fiton meçin

Tyson Fury ka fituar meçin e tretë ndaj Wilderit me K.O në raundin e 11’të.

Ky ishte padyshim një nga përballjet më interesante në histori të boksit, me dy boksierët që na dhuruar emocione të mëdha.

Pasi mbrojti titullin WBC në peshat e rënda, Tyson Fury dha këtë deklaratë:

“Unë u lëndova. Wilder është një goditës i madh dhe një njeri i madh. Zoti më ngriti në këmbë sonte. Unë i jap atij lavdinë”, tha fillimisht Fury pas meçit.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey