VMRO-DPMNE ka ndarë postet me ASH-AAA në Qytetin e Shkupit?!

Tash, kur është e sigurt se zgjedhjet për të parin e Shkupit do t’i fitojë kandidatja e pavarur, Danella Arsovska, është dakorduar që menjëherë pas zgjedhjeve koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe AlternAtivA t’i marrin drejtoritë e Higjienës Komunale, Parqe dhe Gjelbërime dhe Ujësjellësi dhe Kanalizimi, përcjell Almakos.

Madje, nëpër struktura përmenden edhe emrat konkretë se kush do të jenë drejtorët.

Sidoqoftë, kjo marrëveshje do ta përmbysë krejtësisht rezultatin zgjedhor në Komunën e Çairit në favor të kandidatit Bekim Sali./Almakos

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey