Votimi për formimin e Qeverisë Kurti, LDK merr pjesë në seancën

LDK merr pjesë në seancën ku do të votohet për formimin e Qeverisë Kurti.

Deputetë nga Lidhja Demokratike e Kosovës kanë mbërritur në sallën ku do të mbahet seanca e jashtëzakonshme për formimin e Qeverisë.

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet të qëndroj në sallë kur të votohet Qeveria Kurti.

Në sallën ku do të votohet Qeveria, ka mbërritur kryetari i këtij subjekti, Lumir Abdixhiku dhe deputeti Driton Selmanaj dhe Agim Veliu.

Ndërsa, mëherët ka mbërritur edhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey