Vuçiqi nxiti urrejtje për shqiptarët, Instagrami censuron postimin e tij

Instagrami censuron postimin e Vuçiqit ku nxiti urrejtje për shqiptarët.

Postimi i Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçicm, ku në foto shihet Kosova si pjesë e Serbisë u censurua nga Instagrami.

Ky postim u cilësua si ofendues ndaj kosovarëve, gjë që rezultoi në censurimin e këtij postimi nga vetë Instagrami.

Kjo pasi që një numër i madh i njerëzve kishin bërë report këtë postim.

Postimi i tij i plotë pa ndërhyrje:

“Serbia nuk është e dobët sot, nuk kërcënon, por nuk harron dhe nuk do të lejojë që 17 Mars të ndodhë përsëri.

Ne kemi kujtuar dhe mësuar çdo herë ku ne ishim humbës, në çdo ngjarje kur ne ishim memec ndaj viktimave tona, të cilat ishim gati të harrojmë.

Ne e dinim se çfarë po ndodhte dhe ne e quajmë emrin e saj të vërtetë – pogrom.”

Më poshtë mund të shihini në foto se si Instagrami e ka censuruar postimin e Vuçiq.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey