Willian – Arsenal, ja kur do të ndodhë zyrtarizimi

Leipzig në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Willian do të zyrtarizohet të shtunën tek Arsenal.

Tash e disa ditë flitet për transferimin e yllit brazilian, William, te skuadra Arsenal.

Lojtari së fundmi ka bërë të ditur se do të largohet nga Chelsea dhe destinacioni i radhës pritet të jetë rivali lokal, Arsenal.

Sipas raportimeve të ‘Sky Sports’, Ëillian pritet të zyrtarizohet tek Arselan gjatë së shtunës, transmeton lajmi.

‘Blutë’ kanë pasur kartonin e brazilianit në shtatë vitet e fundit.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey