Xhaka flet hapur për ofertën e Romës dhe Murinjos

Granit Xhaka është krenar për interesimin e Hoze Mourinjos dhe sugjeron që ai është i hapur për t’u bashkuar me Romën. Skuadra Italian janë lidhur me nënshkrimin e mefsushorin e “Gunners”, i cili ka edhe dy vjet në kontratën e tij aktuale me klubin nga veriu i Londrës. Sidoqoftë, 28-vjeçari sugjeroi se ai është i hapur për t’u bashkuar me Romën në verë.

“Sigurisht, edhe unë i lexova thashethemet. Por tani unë jam njëqind për qind e përqendruar në ekipin kombëtar. Kjo është më e rëndësishme se Arsenali ose thashethemet tani. Kam edhe dy vjet kontratën time në Londër. Dhe në Arsenal, ata e dinë se çfarë morën nga unë. Kur të vijë koha dhe nëse mundemi, do të flasim për një transferim. Të gjithë e njohin atë dhe atë që ai ka arritur. Mourinho di si të fitojë tituj. Tani mund të shihni se çfarë pune ka bërë gjatë viteve të fundit, “ tha mes tjerash Xhaka për “Blick”.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey