Xhaxho: Përse kondicioneri është i rrezikshëm në kohën e koronavirusit

Lajm i fundit/ Edhe një tjetër viktimë nga Covid 19 në Shqipëri, numri shkon në 7

Lajm i fundit/ Edhe një tjetër viktimë nga Covid 19 në Shqipëri, numri shkon në 7

Doktori Roland Xhaxho këshillon shqiptarët që të mos ta përdorin kondicionerin, ndërsa vendi rrezikohet nga koronavirusi. Kjo sepse rritet mundësia e infektimit.

“Ka studime që virusi qëndron 3 orë në ajër. Si dhe ai mund të qëndrojë në objekte. Në shtëpi është e ndaluar të përdoret kondicioneri.

Mund ta ketë një person virusin dhe me anë të kondicionerit mund të infektohen të tjerët”, tha doktori i njohur në emisionin “Open”.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey