Yjet e Serie A që mungojnë në Kupën e Botës

Pesë yje të Serie A do të detyrohen të shikojnë kombëtaret e tyre duke konkurruar për Kupën e Botës nga shtëpia dhe disa të tjerë po menaxhojnë me kujdes gjendjen e tyre përpara turneut.
Pushimi gjashtë-javor i Serie A tani ka filluar, duke i lejuar lojtarët të shkojnë në ekipet e tyre kombëtare për Kupën e Botës në Katar. Për shumicën e lojtarëve në Serie A, kjo gjashtë javë u jep atyre kohë për të pushuar dhe përgatitur në terrenin stërvitor përpara gjysmës së dytë të sezonit, ndërsa të tjerët po luftojnë për një goditje lavdie në skenën botërore.

Pesë yje fatkeq të Serie A nuk do të garojnë në Kupën e Botës në Katar, duke filluar me mesfushorin e Romës, Georginio Wijnaldum. Holandezi bëri vetëm një paraqitje për ‘Giallorossi’ përpara se të pësonte një frakturë të tibisë në gusht, duke e lënë atë jashtë fushës që atëherë.

Gjithashtu i përjashtuar nga turneu është edhe Paul Pogba. Francezi u kthye te Juventusi në verë, por u detyrua menjëherë të largohej nga fusha për shkak të një d..

Pesë yje të Serie A do të detyrohen të shikojnë kombëtaret e tyre duke konkurruar për Kupën e Botës nga shtëpia dhe disa të tjerë po menaxhojnë me kujdes gjendjen e tyre përpara turneut.
Pushimi gjashtë-javor i Serie A tani ka filluar, duke i lejuar lojtarët të shkojnë në ekipet e tyre kombëtare për Kupën e Botës në Katar. Për shumicën e lojtarëve në Serie A, kjo gjashtë javë u jep atyre kohë për të pushuar dhe përgatitur në terrenin stërvitor përpara gjysmës së dytë të sezonit, ndërsa të tjerët po luftojnë për një goditje lavdie në skenën botërore.

Pesë yje fatkeq të Serie A nuk do të garojnë në Kupën e Botës në Katar, duke filluar me mesfushorin e Romës, Georginio Wijnaldum. Holandezi bëri vetëm një paraqitje për ‘Giallorossi’ përpara se të pësonte një frakturë të tibisë në gusht, duke e lënë atë jashtë fushës që atëherë.

Gjithashtu i përjashtuar nga turneu është edhe Paul Pogba. Francezi u kthye te Juventusi në verë, por u detyrua menjëherë të largohej nga fusha për shkak të një dëmtimi në gju. Ai iu nënshtrua një operacioni në shtator dhe nuk ka arritur të shërohet në kohë, duke e lënë të shikojë ‘Gjelat’ nga shtëpia.

Shoku i tij i skuadrës në Francë, Mike Maignan do të mungojë gjithashtu në Kupën e Botës në Katar.

27 vjeçari pësoi një dëmtim të viçit ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare në shtator dhe rikuperimi i tij goditi një pengesë të papritur, duke e përjashtuar atë nga Botërori.

Dy lojtarët e fundit të Serie A që janë tërhequr nga turneu janë dyshja e Argjentinës Joaquin Correa dhe Nicolas Gonzalez. Sulmuesi i Interit është jashtë për shkak të një dëmtimi në gju dhe sulmuesi i Fiorentinës pësoi një problem muskulor, duke i detyruar ata të largohen nga Kupa e Botës.

Disa yje të tjerë të ligës italine po i ndjekin me vëmendje kushtet e tyre fizike në këtë kompeticion.

Romelu Lukaku është ende duke u rikuperuar nga një dëmtim i kofshës dhe ka të ngjarë të presë deri në ndeshjen e fundit të grupit të Belgjikës kundër Kroacisë më 1 dhjetor për të luajtur. Paulo Dybala mund të humbasë ndeshjen hapëse të Argjentinës kundër Arabisë Saudite më 22 nëntor./Lajmi.net/

Loading...