Ylli i madh sot kryen testet mjekësore, po firmosë me Realin

Shkakrohet Valverde?

Sulmuesi i Flamengo, Reinier raportohet se do t’i nënshtrohet testve mjekësore me Real Madrid përpara se të përfundojë një transferim në Bernabeu këtë muaj.

Los Blancos u desh të luftonte me Paris Saint-Germain, Manchester City dhe Liverpool për të siguruar nënshkrimin e lojtarit, përcjell ORAinfo.

Shkakrohet Valverde?

Për shkak të një klauzole në kontratën e tij, Reinier do të kishte mundur të linte falas Flamengo verën e ardhshme, që do të thotë se kampionët e Copa Libertadores nuk kishin zgjidhje tjetër përveç se ta linin.

Sipas Diario AS, ekipi mjekësor i Realit është në Brazil për të mbikëqyrur sot testet mjekësore të Reinierit./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey