Zaev: Çdokush ka të drejtë të vendos vetë për vaksinën

Kryeministri Zoran Zaev gjatë gjatë vizitës së tij të sotme në punimet e rrugës Krivogashtani -Zhitoshe ka komentuar situatën aktuale me pandmeinë, transmeton Alsat. Zaev tha se nesër do të mblidhet Shtabi koordinues ku do të shqyrtohen të gjitha aspektet dhe sugjerimet.

“Çdokush ka të drejtë të vendos a do të vaksinohet apo jo, por shteti duhet të mbajë llogari për shëndetin kolektiv. Nëse unë nuk e pranoj vaksinën dhe hyj në një vend me mbi 30 persona, rrezikoj të gjithë 29 persona që të infektohen nga unë. Këtu është shqetësimi i shtetit për shëndetin kolektiv”, tha Zaev.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey