Zaev dhe Filipçe nw darkw tek Erdogani (VIDEO)

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe po qëndrojnë sot në Turqi, ku pritet të kenë një darkë të përbashkët me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan.

Ata janë pritur nga zëvendësguvernatori i Stambollit, Zekirija Gunej. Shërbimi për informim i qeverisë turke theksoi se Zaev dhe Filipçe janë në Turqi me ftesë të presidentit Erdogan. (INA)

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey