Zaev flet për dorëheqjet e Filipçes, Hasanit, por se a duhet të dorëhiqet krejt Qeveria (VIDEO)

“Tragjedi ndodhin gjithkund në botë”, kështu u përgjigj kryeministri Zoran Zaev teksa u pyet se a do të dorëhiqet Qeveria pas tragjedisë në Tetovë ku nga zjarri në Qendrën Kovid humbën jetën 14 persona.

“E kuptoj si akt moral dorëheqjen e Filipçes, Hasanit dhe drejtorëve”, tha Zaev duke komentuar dorëheqjet e ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe, zëvendësit të tij, Ilir Hasani dhe dy drejtorëve të Spitalit të Tetovës, Florin Besimi dhe Artan Etemi, transmeton TV21.

“Nuk mendoj se tërë qeveria duhet të japë dorëheqje”, shtoi ai./TV21

https://m.facebook.com/tv21hd/videos/545857916499262/

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey