Zaev për “Politiko”: Nëse BE-ja nuk e mban premtimin, do të hapë më shumë hapësirë për forca të tjera në rajon

Frustrimet rreth bllokimit të bisedimeve për anëtarësimin dhe dërgesën e vaksinave i japin shans Kinës dhe Rusisë, tha kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për magazinën “Politiko”, duke e paralajmëruar BE-në se do të godiste reputacionin e Ballkanit dhe do të humbasë më shumë hapësirë para forcave rivale nëse nuk fillon negociata me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey