Zaev thotë se ende se ka pranuar Ligjin për Shtetësi nga ASH-AAA

Kreu i ekzekutivit, Zoran Zaev tha se ai personalisht ende nuk e ka pranuar propozim Ligjin për Shtetësi nga Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, transmeton Alsat. Zaev tha se i njëjti propozim mund të jetë dërguar në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

“Tek unë ende nuk është dorëzuar, mund të jetë dorëzuar tek ministri i Punëve të Brendshme. Pyesni ministrin e Punëve të Brendshme ose koalicionin Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa”, deklaroi Zaev.

Deputeti i koalicionit Aleanca për Shqiptarët-Alternativa, Elmi Aziri, ka deklaruar se të hënën do tu dorëzohet grupit parlamentar të LSDM-së, propozim ligji për shtetësinë dhe presin që shumë shpejtë i njejti të procedohet në Kuvend.

“Tash pjesa jonë është kryer ta shohim. Besoj që brenda javës në varësi prej dinamikës të zhvillimit të procesit mes grupeve parlamentare dhe takimi besoj se është i pashmangshëm”, tha Elmi Aziri, në pyetjen se kur mund të pritet takim mes liderëve të partive me kryeministirn Zoran Zaev.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey