Zaev uron për shifrën prej 1 milion qytetarëve të regjistruar

Kryeministri Zoran Zaev përmes një postimi në rrjetet sociale ka uruar mbarëvajtjen e procesit të regjistrimit të popullsisë dhe shifrën e arritur prej mbi 1 milion.

“Milionë arsye po na çojnë drejt fazes finale të operacionit më të rëndësishëm statistikor në vend, dhe që e kishim pritur më shumë se 20 vite”, ka shkruar Zaev, përcjell INA.

Enti Shtetëror i Statistikave njoftoi paradite se numri i të regjistruave ka mbërritur në 1.000.034. (INA)

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey