Zef Deda puth teatrin “Migjeni”: Këtë tempull nuk guxon ta prekë njeri, qeveria mafioze (fotot)

Learta vizitoi Njomzën në sallon, mahnit me pamjen e saj

Learta vizitoi Njomzën në sallon, mahnit me pamjen e saj

Aktori Zef Deda është bërë pjesë e nismës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, e cila sot ishte në Shkodër, ku kërkoi firmat e qytetarëve për ndërtimin e Teatrit Kombëtar siç ishte para se të shembej.

Para se të niste fjalimin, Deda puthi muret e teatrit “Migjeni”, ndërsa i përlotur u shpreh se “këtë tempull nuk guxojnë ta prekin siç bënë me Teatrin Kombëtar”.

“Ata luajtën në mënyrën më të tradhtare sepse po të ishim ne, ju, artistët shkodranë, po të ishte vlonjati, korçari, aty përbri tij tërë natën nuk çohen këta, nuk guxojnë. Super komunistë, super fashistë. Nuk duan kulturë, nuk duan art. Ajo mafie po shkatërron këtë vend dhe e gjithë rinia jonë ka për të ikur nga këtu“, tha aktori në fjalimin tij.

Learta vizitoi Njomzën në sallon, mahnit me pamjen e saj

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey