Zëvendës ndihmës sekretari amerikan, Matthew Palmer javën e ardhshme në Kosovë

Matthew Palmer, zëvendës ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, javën e ardhshme do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në shtetin e Kosovës.

Ambasada amerikane në Prishtinë konfirmoi për Telegrafin se zëvendës ndihmës sekretari i shtetit Palmer do të qëndrojë në Kosovë javën e ardhshme.

“Zëvendësndihmës sekretari Matthew Palmer do të qëndroj në Kosovë javën e ardhshme ku do të takohet me zyrtarët qeveritarë…”, thuhet në përgjigjen e Ambasadës amerikane.

Ndryshe, javën që vjen është paralajmëruar se për vizitë në Kosovë do të jetë edhe përfaqësuesi i BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey