Zjarr në një banesë në Aerodrom të Shkupi, humb jetën një grua

Brigada e Shkupit Kundër Zjarrit shua një zjarr në një banesa në rrugën “Metodij Shtorov-Sharlo” në Aerodrom të Shkupit ku humbi jetën një grua e palëvizshme.

Komandanti i Brigadës Kundër Zjarrit, Vlladimir Simonovski deklaroi se zjarri përfshiu pjesën e shtratit ku ka qenë gruaja dhe e cila ka qenë e vetëm në banesë, ndërsa për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore, nuk ka mundur të dalë.

Nga MPB njoftojnë se rreth orës 21:00, në polici është raportuar për zjarr në banesë në rrugën “Metodija Shatorov – Sharlo”, në pronësi të M.SH (1955) e cila ka qenë në banesë dhe ka humbur jetën.

“Nga mjeku në orën 21:30 është konstatuar vdekja. Zjarri është shuar nga BKZ. Me urdhër të prokurorit publik, trupi është dërguar për autopsi”, thonë nga MBP.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey