Zoran Zaev: Pavarësia dhe shteti ynë qoftë i përjetshëm

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dërgoi një mesazh urimi në profilin e tij në Facebook me rastin e Ditës së Pavarësisë.8 Shtatori, Dita e Pavarësisë është një nga datat më të shenjta dhe më të ndritshme në historinë e Maqedonisë. Në jubileun e 30 viteve të pavarësisë, historia jonë, shpresat tona, kujtimet tona, aspiratat tona të arritura janë përmbledhur.

Të dashur maqedonas, shqiptarë, turq, serbë, romë, vllehë, boshnjakë … Të dashur bullgarë, kroatë, malazezë dhe të gjithë të tjerët,

Gëzuar Jubileun – 30 vjet pavarësi. Pavarësia dhe shteti ynë qoftë i përjetshëm.

Rroftë Republika e Maqedonisë! ”, Ka shkruar Zaev

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey