Zvicra e pa fat në penallti

Spanja dhe Zvicra e kanë mbyllur kohën e rregullt dhe vazhdimet me rezultat të barabartë (1-1) në çerekfinalen e parë të Euro 2020, ndërsa penalltitë vendosën fituesin, që në këtë rast doli të jenë Spanja me rezultat 3-1.

Spanja do të luaj me fituesin e sontëm në ndeshjen Belgjikë-Itali.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey