Zyrtare: Chiellini transferohet në Amerikë, te Los Angeles

Giorgio Chiellini është gati të nis aventurën e tij në MLS pasi ka zyrtarizuar kalimin te Los Angeles FC.

Qendërmbrojtësi 37-vjeçar italian u largua nga Juventusi pas 17 vitesh, përcjell GazetaBlic Sport.

Chiellini iu bashkohet lojtarëve si Andrea Pirlo, Wayne Rooney dhe Zlatan Ibrahimovic si mega-yje që kanë luajtur në Amerikë në pesë vitet e fundit.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey