Zyrtare: Douglas Costa largohet nga Bayern Munich

Bayern Munich ka njoftuar zyrtarisht largimin e Douglas Costas.
Lojtari ishte në huazim nga Juventusin dhe përfundoi kontratën e tij me skuadrën e Bundesligës, por ai nuk do të kthehet në Torino.
Ish-lojtari i Brazilit do të nënshkruajë menjëherë me Gremion dhe do të kthehet në atdheun e tij, fillimisht si i huazuar këtë verë
Kontrata e tij me Juventus skadon në qershor 2022.
30-vjeçari do të mbyll vitin e tij të fundit të marrëveshjes me Bianconerët në ish-klubin e tij Gremio.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey